Merhaba

Merhaba

Her gün kendini yenileyen, gelişen dünyaya hazırladığımız çocuklarımızın değişimlere ayak uydurmaları, kendilerine yer edinmelerini sağlayacak becerileri kazanmaları için biz eğitimcilere şüphesiz çok büyük görevler düşüyor.

Değişim hayatın kaçınılmazı. Sağlıklı, istenen yönde bir değişim için eğitimin de yeni ihtiyaçlar doğrultusunda kendini sürekli güncellemesi şart.

Bu doğrultuda sınıflarımızın ve derslerimizin öğrencileri hayata hazırlayan küçük bir model dünya olarak yapılandırılması önemli. Sınıf içindeki etkinlikler öğrencilerin hayatları boyunca onlara yardımcı olacak bilgi ve becerileri deneyimleyecekleri şekilde planlanmalı.

Planlamalarımızı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de tüm öğrencilerimizin birbirinden farklı bilgi, beceri ve duygu dünyalarına sahip olduğudur. Farklılıkların gözetilerek hazırlandığı planlamalar içerisinde öğrenciler kendilerinden izler bulabilecek ve daha etkin katılım sağlayıp, daha kalıcı öğrenme gerçekleşmiş olacaklar.

Bu paylaşım sitemizde öğrencilerimizin kendi özelliklerine saygılı şekilde eğitim öğretim sürecimizi yapılandırma adına öneriler, fikirler, bilgiler paylaşıyor olacağız.

Bilgi paylaştıkça çoğalır diyerek tüm eğitimcileri bu paylaşıma davet ediyoruz.

Küçük dokunuşlarımızın büyük adımlara dönmesi dileğiyle…

1 thought on “Merhaba

  1. Merhaba ,
    Bizler Eğitime öncülük eden , bir bireyin her alanda sahip olduğu yetenekleri geliştirmesini sağlayan , bilimin ışığında mutlu ve donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bu işe gönül vermiş eğitimcileriz. Okumaya ve araştırmaya hiç ara vermeden kendimizi her an geliştirebilmeli ve yenileyebilmeliyiz. Bu tür platformlar ve yapılan paylaşımların bizler için çok önemli olduğu düşüncesindeyim. Bu yüzden size de sağlanan bu ortam için kendi adıma teşekkür ediyor, keyifli paylaşımlarla buluşmamızı diliyorum.

Leave a Reply